Osoby pochodzenia latynoskiego w wieku powyżej 60 lat również mają wyższe ryzyko wystąpienia jaskry.
Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.
W pierwszej kolejności badamy prawidłowe funkcjonowanie nerwu wzrokowego. Wynika to z faktu, że jaskra objawia się zbyt wysokim ciśnieniem w oku, które stopniowo niszczy wspomniany nerw, prowadząc do licznych dilemmaów ze wzrokiem.
Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.
Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.
Później, badania powtarza się w zależności od stopnia nasilenia zmian chorobowych. Okresowo, jeśli jaskra jest stabilna lub częściej, jeśli choroba write-upępuje pomimo leczenia, jest zaawansowana lub gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe nie jest odpowiednio kontrolowane.
W wielu przypadkach wśród czynników zwiększających ryzyko zachorowania na jaskrę wymienia się pochodzenie i rasę. Afroamerykanie znacznie częściej chorują na jaskrę z otwartym kątem niż ludzie innych ras, a także są bardziej narażeni na rozwój tego schorzenia w młodszym wieku.
Ważne: Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, leczenie jaskry warszawa nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.
Irydektomia laserowa: przy pomocy bardzo precyzyjnego lasera robi się minimalny otwór w tęczówce. Ten otworek usprawnia wymianę cieczy między przednią i tylną komorą gałki ocznej.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgadzam sięDowiedz się więcej
Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.
Odpowiednia metoda leczenia jaskry jest dobierana ze względu na typ oraz stopień zaawansowania schorzenia występującego u danego pacjenta. Wdrożone publishępowanie jest uzależnione także od wieku pacjenta i ewentualnych dolegliwości współistniejących.
W tym celu przeprowadza się szereg badań, a w miarę potrzeby, powtarza się je do momentu uzyskania dobrego i spójnego wyniku wyjściowego.
Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.